Ultrafiltrasyon Filtre (uf filtre)

UF filtre/ Ultrafiltrasyon filtre (kore malı )Atık suyu olmayan Ultra filtrasyon arıtma

UF, Ultrafiltrasyon membran filtresi, suyla taşınan mikro organizmaları, zararlı organik kimyasalları ,Bakteri ve Virüslerin % 99’unu son derece etkili bir şekilde filtre edilmesi için tasarlanmıştır.Uf membran filtre sudaki mineralleri (kireci)tutmaz.Suda çok fazla mineral (kireç) varsa önerilmez.Ultra filtrasyon

Ultrafiltrasyon/uf filtre

 

Suda bulunan kireç aslında suyun mineralli olduğunun göstergesidir” diyen İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle,anlatıyor.

Sert ve Mineralli Sular Sağlığa Yararlı mı?

-Sert, yani mineralli su,ısıtıldığı veya kaynatıldığı zaman ana maddesi suda çözünmeyen kalsiyum karbonat, yani kireç olan tortu oluşur. Konulduğu kap, çaydanlık veya tencere diplerinde çöker. Burada gerçekleşen kimyasal süreç, suyun sertliğini oluşturan kalsiyum ve bikarbonat iyonlarının ısıtma veya kaynatma sırasında, esası kalsiyum karbonat tuzu olan tortu oluşturarak dibe çökmesi ve halk arasında da kireç diye bilinen sert çökeltiler oluşturmasıdır. -Sert suların yani mineralli suların son yıllarda bilimsel olarak kanıtlanan ve giderek daha iyi anlaşılan, insan sağlığı üzerindeki bir dizi olumlu etkileri de aslında içerdikleri kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat iyonlarına yani suya sertliğini veren maddelere bağlıdır.